www.mineral-tr.com.ua


Характеристики вермикуліту

елемент   % у складі   
SiO 2 34-36
Al 2 O 3 9,1-9,9
MgO 24,7-26
CaO 1,02-1,22
K 2 O 0,7-0,87
Fe 2 O 5,6-6,5
FeO 0.2-0.27
TiO 2 0,4-0,47
Mn 0,05-0.07
Коефіцієнт теплопровідності при t=25 °С ккал/мчград - 0,05-0,09
Температура плавлення - 1350 °С
Коефіцієнт звукопоглинання при частоті 1000 Гц - 0,7-0,8
Температура застосування від -269 до + 1100°С
Вермикуліт, що відноситься до групи гідрослюд, має цінну властивість - здатність у процесі випалу збільшувати свій об'єм у 15 разів. Спучений вермикуліт після охолодження зберігає набутий об'єм із дуже тонкими прошарками повітря між листочками слюди.
У результаті обпалений вермикуліт володіє великою кількістю цінних якостей - низькою теплопровідністю, високою вогнестійкістю і звукопоглинанням. Завдяки своїй властивості не змочуватися розплавленим металом, вермикуліт є ефективним високотемпературним (до 1100 °С) теплоізоляційним матеріалом.
Матеріали і вироби з вермикуліту негорючі, біостійкі, нейтральні до дії лугів і кислот, мають стійкі за часом тривкі, деформаційні й теплотехнічні характеристики. Це обумовлює високу ефективність застосування вермикуліту в якості конструкційного й одночасно тепло- і звукоізоляційного матеріалу. Мінерал має близько 200 областей застосування:
суднобудування та енергомашинобудування: автомобілебудування:
• вермикулітові плити та шкарлупи для ізоляції горючих покриттів
• виготовлення негорючих конструкцій
• гальмові колодки з вермикулітовим покриттям
металургія: деревопереробна промисловість:
• засипка при розливанні сталі у виливниці, що забезпечує збільшення виходу якісного прокату на 1-1,5%; високотемпературна ізоляція • деревостружкові та деревоволокнисті плити з покриттям з вермикуліту для вогнестійкості та надання декоративності
хімічна та лакофарбова промисловість: енергетика, теплофікація та холодильна промисловість:
• наповнювач термічних та світлостійких фарб
• наповнювач кислостійких рідких реактивів для поглинання їх у випадку порушення цільності посудин
• компонент високотемпературних мастил поверхонь, що труться
• легкі вермикулітові, вермикуліто-бетонні та ін. вироби
• обмазки та фасонні вироби для теплоізоляції котлів, теплопроводів та ін. енергетичних споруд, працюючих при 900-1100 °С та ін.
Застосування у тваринництві
Доцільність використання вермикуліту в якості інгредієнта корму встановлена в науково-виробничих експериментах. Додавання мінерального сорбенту в корм у кількості 3% сприяло його корекції. Зміна його фізико-хімічних параметрів вплинула на підвищення ступеню густоти корму, збагачення раціону макро- і мікроелементами, стабілізацію деяких амінокислот і зниження деяких бродильних процесів. У тварин підвищується:
     - вміст гемоглобіну
     - кількість еритроцитів
     - рівень білка, кальцію і фосфату й ін. елементів, а також спостерігається
ослаблення симптомокомплекса при Алеутській хворобі в інфікованих тварин, гістологічної зміни в органах, відзначається тенденція збереження органів і зниження жирової інфільтрації гепатоцитоз. вермикуліт, володіючи іонно-обмінними сорбціонними властивостями, є біологічно активним засобом для підвищення продуктивності і природної резистентності, профілактики елементарних захворювань і токсикозів, поліпшення якості кінцевої продукції у тваринництві.
Застосування в птахівництві
Вермікуліт знайшов своє застосування у якості інгредієнта корму під час обмеженого годування птаха. Є також економічна вигода - знижуються витрати концентрованих кормів. Окрім цього підвищується несучість курей, валовий збір яєць, схоронність поголів'я. Підвищується ступінь густоти корму, збагачення раціону макро- і мікроелементами

Біологічний відгук на згодовування вітамінно-мінерального примекса відобразився у підвищенні:

    - жирової маси курей
    - вмісту амінокислот у м'ясі і печінці
    - концентрації вітаміну А в курячих яйцях
    - несучості
    - вмісту каратироідів
    - життєздатності
    - вмісту заліза і марганцю

Введення до складу тваринної сировини до 30% мінералів сорбенту  дозволяє збільшити випуск готової продукції відповідно  дозуванню наповнювача, поліпшуючи при цьому механічні й фізико-хімічні показники корму.

Таким чином, вживання мінералу в корм птаха  свідчить про біологічну й економічну доцільність його використання з метою підвищення продуктивності, якості й екологічної чистоти птахівницької продукції.
Застосування в сільському господарстві
У сільському господарстві вермикуліт застосовується у якості сорбенту, меліоранту, добрива, радіопротектора, мульчі. Одна з причин застосування спученого вермикуліту в сільському господарстві - його унікальні сорбціонні властивості.

Ємність водопоглинення 100г спученого вермикуліту складає 400г (мл) води. Завдяки своїй високопорістій структурі, гранули вермикуліту вмить вбирають вологу й добрива, утримують та віддають їх поступово. Таким чином, внесення вермикуліту в ґрунт поліпшує її водно-фізичні властивості (збільшується пористість, капилярная й повна вологоємність). Вермікуліт використовується на ґрунтах будь-якого механічного складу, особливо ефективний на легких піщаних ґрунтах і на важких суглинках, глинах.

Застосовується в суміші з повним мінеральним добривом (азотно-фосфорних і калійних у співвідношенні - 1:1:1), що забезпечує:
    - підвищення ефективності добрив у 1,5 - 2 рази
    - найкращий режим збереження вологи
    - зниження нітратного забруднення
    - блокування радіонуклідів і важких металів
    - підвищення врожайності рослин

Вермікуліт використовують для мульчування пристовбурних кіл плодових дерев, при цьому витрати складають 8-10л на 1 м. кв., під кущі - 5-6 л на 1 м. кв.
Спучений вермикуліт використовують також у тепличних господарствах при вирощуванні різних рослин без ґрунту (гідропоніка).

При збереженні з використанням вермикуліту овочі й фрукти зберігають високі споживчі якості. Вермікуліт поглинає продукти газообміну, запобігає процеси гниття. Можливе застосування для тарного збереження й для навального способу. Витрати вермикуліту від 1 до 3% від маси продукції забезпечують зниження відходів у 2-3 рази

При живцюванні різних культур застосовується субстрат з вермикуліту й торфу в співвідношенні 1:1. За таких умов коренева система черешка формується більш развиненою.


Спучений вермикуліт застосовують для підготовки насіня.

Спучений вермикуліт рекомендується використовувати з метою підвищення врожайності - для розсади. Додавання вермикуліту в різні ґрунтові суміші дозволяє досягти постійної величини вологості. При цьому навколо кореневої системи утвориться мікроклімат, що дозволяє зменшити відсоток захворюваності рослин кореневою гнилизною.
Застосування у виробництві м'якої покрівлі
Концентрат вермикулітовий посипний і концентрат флогопітовий посипний використовується у якості присипання верхнього шару при виробництві покрівельних матеріалів.
Застосування у виробництві електродів
Науково-виробнича фірма "Патон-Електрод" спільно з фахівцями інституту електрозварювання ім. Е. О. Патона провели дослідження і встановили, що не менш ефективним пластифікатором обмазувальних мас, ніж мелена слюда мусковіт, є слюда флогопіт. У результаті проведених досліджень розроблені рецептури покриття електродів АНО-4, АНО-6, МР-3. Застосування флогопіта дозволило при виготовленні електродів:
- підвищити пластичність обмазувальної маси
- знизити брак стосовно різнотовщинності покриття
- скоротити кількість компонентів у покритті
- використовувати в якості сполучника дешеве рідке натрієве скло, зберігаючи при цьому гарні зварювально-технологічні показники.
 
Застосування в будівництві
Раціональне використання ефективних високотемпературостійких, теплоізоляційних матеріалів дозволяє знизити матеріалоємність конструкцій та непродуктивні теплоенергетичні витрати. В різних галузях промисловості експлуатується велика кількість теплових агрегатів і підвищення ефективності їх роботи дає значний економічний ефект.Вермикуліт - єдиний матеріал, спроможний водночас забезпечити будівельним конструкціям високий вогнезахист, тепло-, звукоізоляцію та декоративність.
Застосування:
• вогнезахист несучих сталевих металоконструкцій
• панелі для стін з утеплювачем із вермикуліту
• тепла підлога з використанням вермикуліту
• легкі бетони з наповнювачем із вермикуліту
• штукатурні розчини з наповнювачем із вермикуліту, які легко наносяться і не потребують застосування вирівнюючих мастик
• монолітні бітумно-вермикулітові теплоізоляційні трубопроводи при безкональній прокладці труб
• вермикулітові плити, армовані мінеральним волокном - для створення протипожежних і теплоізоляційних поясів промислових об`єктів
• вогнестійкі пасти та фарби для захисту металевих та дерев`яних конструкцій
• рулонні та пластикові матеріали, які виготовляються з пластичних мас, наповнювача та пігментів

Пропонуємо до продажу
вермикуліт спучений за ціною
60 $/м3 на умовах EXW м.Київ


Дни такие длинные, а годы такие короткие! - Альфонс Доде

Более поздние мысли обычно бывают более разумными - Марк Туллий Цицерон